SOBOTNÍ POHODA: Mizející "ale"...

9. listopadu 2019 v 18:42 |  Každotýdenní kalendář
"Jé, to je ale krásný šperk," chce se vám říct nad tím, co sobota mohla přinést. Šperk vypadá mile, vypadá drobně, nenápadně, nenapadne nás v první chvíli přemýšlet nad jeho hodnotou. Má hodnotu - ale v tuhle chvíli jen takovou lidskou, třeba to je milé gesto, něco, co nám potěší emoce. Ale budeme se nad tímto tématem brzy asi velice divit, protože to, co je v tom hezkém pozlátku zabalené má daleko větší hmotnou hodnotu. Malý diamant vypadající jako kousek hezkého sklíčka….kdeže by nás napadlo, že jde o diamant, ale právě tohle tajemství se má brzy vyjevit. Také mne napadá, že tady jde o něco, co je trošku dvousečné, jako by se to k sobě nehodilo, hrozilo to laskavostí i zraněním - čas, kdy k vám přichází návody na to, jak ve svém životě například vyřešit situace, v nichž pořád nevíte, jaký zvolit kompromis. Tisícero ALE… se tu může začít měnit v ty správně vytvarované kousky. Slovo "ale" pak mizí…
Největší pozornost bychom v tomto směru měli věnovat tomu, se v nás vnitřně rve, trhá nás na kusy a kde si fakt nevíme rady, ani kdybychom se rozkrájeli. Tam opravdu pozor, v tento čas se může naznačovat nesmělé řešení, které třeba nevypadá… ale při bližším prozkoumání je použitelné a naprosto ideální. Jen mám pocit, že je třeba se na to celé dívat z hlediska budoucnosti a zítřků, neohlížet se dozadu a neanalyzovat co bylo. Ale spíše se zaměřit na to, co jiného, nového či převratného by to přineslo do budoucna.
A druhou oblastí, která je tímto mizejícím "ale" obohacena je pak oblast, ve které potřebujeme vyniknout, nejlépe skokově. Nebo nějak dát najevo sobě či jiným, že právě v tomhle jsme dobří! Tak pozor, může tu být přesně taková výzva. Můžeme snadno udělat něco, ukázat něco - a získat mnoho. Představme si to jako situaci, kdy někam jen tak z legrace pošlete ukázku vaší práce, protože zrovna tam u nich by se jim to mohlo hodit. No… a nejenže se to bude líbit, ale máte zaměstnání v kapse!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.