Týden od 30.12.2019 – 5.1.2020: Vstupujeme do ticha a klidu…

28. prosince 2019 v 17:33 |  Každotýdenní kalendář
Je to zvláštní, ale přijde mi, že ten letošní přelom roku by měl být ve znamení tichého přeplutí z břehu na břeh. Přičemž začátek týdne zvýrazňuje touhu počítat, přepočítávat, bilancovat, splácet dluhy a tak vůbec si hodně dělat pořádek v životě. Touha po čistém štítu je tu motivována vidinou svěžího nadechnutí nebo konkrétních plánů do příštího roku, které sice ještě asi budou muset uzrát, ale tak nějak už máme jasno. Víme, za čím jít a je třeba oduklízet nepořádek, který by cestě mohl bránit. A to s sebou může vzít jedinou dramatickou situaci tohoto týdne, nečekaná řešení. Sami se můžete náhle od něčeho odseknout, od něčeho, co Vám bralo nebo nebylo na správném místě. Leckde to mohou být i spálené mosty, ale zdá se, že ty mosty jsou už delší dobu opuštěné, takže si jejich ztráty nikdo ani nevšimne. Nebo po nich chodí zloději pro lup, takže těmito rozhodnutími vlastně prospějete sobě i okolí. Čas, kdy ten nadhled a ostrost vidění je větší než kdy jindy, ideální bilancování -a co vám v tento čas přijde jako rozumné, jako nutné - to si snad někam zapište, protože to je opravdu váš osobní návod na úspěch v příštím roce - hlavně pak zase do života to škodlivé a nevyvážené nepouštět, proto je lepší to mít někde na papíře, protože nyní, na konci roku 2019 jste viděli realitu jaksi reálně.
Do nového roku vstupujeme už více v klidu, více sami, více usebraní, s otázkami v hlavě - kam se vydat, odkud a kam… Někdo se bude v tento čas trošku odlučovat od druhých nebo mít vyšší potřebu být sám a hledat a prohrabovat se sám v sobě, jiný s touto energií najde to světlo, které hledal a s dalšími dny se vydá na cestu, třeba i na tu, pro kterou se rázně rozhodl začátkem týdne. Některá novoroční předsevzetí mohou být vykonána letos velmi rychle, ač často to mohou být procesy niterné a pro okolí nepříliš viditelné.
Také to může být o tom, že důsledky našich rozhodnutí zkraje týdne, se budou v další části týdne realizovat a zhmotňovat a budeme se jim muset postavit, takže - malé varování - dejte si pozor na to, co děláte, co rozmýšlíte, pro co se rozhodujete zkraje týdne, aby to bylo skutečně to, čemu jste případně ochotni se postavit tváří v tvář už v prvních lednových dnech.
Druhá půlka týdne nesmírně přeje plánování a vyhledávání kontaktů lidí nebo hledání situací, které vám mohou splnit sny. Ožívat mohou plány na léto….plány spojené s radostí nebo dětmi - právě v těchto oblastech může být náhle jasno a uvolněná cesta i po delším tápání. Tak hurá, směle do nového roku!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Vychází vám Týdenní kalendáře podle karet a Luny?

v drtivé většině ano 14.4% (56)
většinou ano, lze tam najít hodně toho, co sedne 46.9% (183)
něco z nich vychází dobře, něco ne 10.5% (41)
jen málo toho vyjde... 12.3% (48)
vůbec nic 15.9% (62)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.