Leden 2020

Will Bowen: Šťastný život

Dnes v 12:02 | Renata |  Knihy pro dospělé
Energie myšlenek proudí dvěma směry. Směrem ven vysílá určité projekce a směrem dovnitř vrací zpětnou vazbu. Vaše mysl vysílá ven to, co očekáváte, že se stane, a potom podává zprávu o tom, co se stalo.
Cesta k vyšším úrovním štěstí spočívá v tom, že se své myšlenky naučíme vědomě řídit a budeme klást mnohem větší důraz na to, co vychází ven, než na to, co vchází dovnitř - tedy že budeme vysílat takové myšlenky, které odpovídají tomu, jak šťastný život bychom chtěli žít, než tomu, co v danou chvíli zrovna prožíváme.
Skutečnost se časem vyladí podle vašich šťastnějších myšlenek - a vy začnete žít v tak pozitivním světě, jaký jste si představovali.
Zadostiučinění, které cítíme ve chvíli, kdy jsme očekávali špatný výsledek, a ten přišel, rozhodně nevyváží ty dny, týdny nebo i měsíce či roky obav, kdy jsme v sobě živili úzkost a strach. Jednoduše řečeno, život není peříčko, propady a horší časy k němu patří, ale je zcela zbytečné a neproduktivní si přidělat zbytečné obavy a založit svůj všední den na neustálých obavách.


Co v knize nenajdete?
Jednoduchý návod, který vám změní život. I když celé to vlastně JE jednoduché, aplikovat přeučení svých myšlenek na ty lepší a nové zabere nějaký čas a energii. Velmi rychle se ale začneme načerpávat energií, namlsávat tím lepším - a rozhodně tady ty chvíle, kdy zdánlivě půjdeme sami proti sobě (protože jsme zvyklí na to horší), stojí za to a vyváží naše úsilí. Nenajdete tu afirmace a zázračné rady bez práce.

Co v knize najdete?
Pochopíme princip toho, jak v našem mozku funguje pocit štěstí, naučíme se různými metodami získat nad svým životem nadhled, být si přísným soudcem, ale i laskavým učitelem s náručí plnou životních odměn. Autor se tu také podělí o své vlastní životní zkušenosti, což knize přidá na laskavosti.
Kdekoliv ji pak náhodně otevřete, najdete tu slova, která slyšet potřebujeme. Pořád a dokola.
Naučíme se v mnoha ohledem vzdát neštěstí, které…. Proč si ho v životě živit? Děláme to i jen tím, že o někom mluvíme negativně, díváme se na negativní zprávy, filmy, sami sebe v zrcadle nepochválíme. Drobných překážek, které nás velice ovlivňují, je neskutečně mnoho a jsou často tak všední, že si je ani neuvědomíme.
A to je jejich skrytá past.

Pojďme vychytat tyto pasti, nahradit je jiným chováním, jinými zvyky, pojďme se do toho opřít a investovat do svého nitra.
Pomůže to nám, našim blízkým, ale i širšímu okolí. V mnohém mi knihy Willa Bowena připomínají tu neustále opakovanou poučku, v letadle si vždy nasadí kyslíkovou masku jako první matka, až pak ji nasadí dětem.O autorovi:
Will Bowen: Autor knihy Svět bez stížností, Vztahy bez stížností a Šťastný život založil svou metodu na emočním regulování našich pocitů, cíleném zvědomování si štěstí a prací s negativními pocity. Všechny knihy jsou plné vysvětlení fungování našeho pocitu štěstí v mozku se spoustou praktických tipů na vylepšení životního stylu tak, aby nám bylo lépe. A nejlépe.
Na stránce www.nestezujsi.cz/bonus najdete plakát, knižní záložku a bonusové video od autora, který prodal se svou knihou i na 11 milionu náramků, jež pomáhají zvědomovat si "nestěžovací styl života" a o svých knihách mluvil v televizních pořadech a psal v časopise People a Newsweek.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, www.synergiepublishing.com

Eva Maria Zurhorst: Soul sex

Čtvrtek v 11:12 | Renata, Synergie Publishing |  Knihy pro dospělé

Sympatické je rozdělení knihy na dvě části: starý sex a nový sex. V první části se dozvídáme celou paletu různých nepříjemností, vzteků, bolů a bloků, které nás mohou ve vztahu potkat a které postupně ochlazují ložnici. Autorka vysvětluje, proč se tak děje a kde jsou příčiny toho, že máme sexu po krk. A kde vznikly naše bolavá místa v dětství a ve vztahu k lidským vztahům obecně.


Každý z nás najde ve svém dosavadním životě dostatek důvodů k tomu si druhé raději držet od těla…Každý z nás žije více či méně emočně uzavřený. A naše těla jsou hřiště, na kterém se odehrává nejen sexualita, ale také vztah k nám samotným, světu, naše minulost otištěná do vzorců myšlení i vnímání. A naše budoucnost. Naše tělo i duše je hřiště pro budoucnost.
Dá se říci, že ať tuto knihu otevřete kdekoliv, všude vás zaujme. Takže až ji celou přečtete, zažijete, oceníte - můžete si ji nechat na nočním stolku pro náhodné inspirace, náhodná témata a velké pravdy, které platí snad kdykoliv!

SOBOTNÍ POHODA: Tušíme co udělat, víme co udělat

11. ledna 2020 v 17:54
SOBOTNÍ POHODA: Tušíme co udělat, víme co udělat
Krásnou sobotní pohodu si začneme dozvuky úplňku. Tradá, vzpomínáte ještě, čím vám úplněk rozbil emoce? Zdá se, že tady může nyní být čas, kdy máte možnost s tím něco udělat, nastoupit na novou cestu, zbavit se toho, udělat rázné rozhodnutí, vidět jasně to, co vás ještě před pár dny nebo hodinami, neskutečně iritovalo. Sobota ukazuje cestu, a to i tehdy, když třeba něco zamlžila, nebo kdy nám dala na vybranou a tím nám jaksi překazila plány, protože my jsme už měli jen jedno řešení vybrané. Je čas se rozhodovat, je čas se rozhodovat intuicí. Je to zvláštní spojení vidiny budoucnosti a zároveň chuť v této věci něco udělat.
Rozhodnout se tak, jak nyní cítím, že se rozhodnout mám.
CO konkrétně to bude, nevím, protože to se tu znovu skrývá v tom Kole osudu, takže víkend obecně na nás může nasypat naprosté nečekanosti a to hlavně tam, kde potřebujeme mít v životě jasno, kde máme potřebu lásky, naplnění, objetí, spojení se s tím milovaným, nebo velmi potřebným a kdy potřebuje ulehčit.
Takže nám tu můžou nečekaně chodit pomocníci, doprovod, řešení, spásný nápad. No cokoliv!
Takže nám tu mohou nečekaně chodit dozrálé nápady k rázným, až revolučním rozhodnutím a nápadům - tohle nemusí být vždy v dobrém, to je taková teorie překapaného poháru - ale bylo to potřeba.
Snoubí se nám tu to, co vnitřně tušíme a to, co víme, že musíme udělat…. A ono to nyní půjde docela dobře dohromady.

Týden od 13.-19.1: (Ne)chci vidět pravdu

11. ledna 2020 v 7:45 Každotýdenní kalendář
Začátek týdne začínáme pěkně zostra výzvami, které nás budou ponoukat k tomu, abychom více cítili sami sebe, svou cestu, svou vášeň. Abychom nacházeli řešení, která jsou funkční a nejsou s námi ve vnitřním rozporu. Řešili své vnitřní konflikty, opravdu už konečně něco udělali - což může být značně nepříjemné tam, kde stále žijeme jakési lhaní do kapsy. Naopak je to skvělá zpráva a ty první dny by měly vyhovovat všem, kteří jsou naskončeni na svěží vlně svých snů nebo svých plánů, protože tady by se dařit mělo. Kde máme vyřešeno - tam se začne dařit.
Takže podle toho můžete i poznat, kde jste sami k sobě pravdiví - tam vám začne osud strašně moc jít na ruku… a to možná až do konce týdne, kdy se k té vnější radosti přidá i hluboké vnitřní uspokojení, případně i nějaké pochopení nebo přidaná duchovní hodnota. A to i přesto, že tady v tom středu týdne máme trochu zastavení, pochybnosti, nutnost si v něčem udělat praktický pořádek, nebo trochu poupravit svou cestu, ač se nám třeba nechce. Pro jiného to bude období nuceného odpočinku - nebo zastavení se, což mi přijde nejzajímavější, proto, abyste v té nalezené vášni, odpovědích nebo naopak ve vyvřelých problémech, které mohou nyní začít zahlcovat, našli řešení - v každém případě se objeví, kde je třeba fakt něco udělat, něco výrazněji změnit, kde cítíme velký tlak, nebo kde přichází velké šance, za kterými se můžeme dát. Povede nás to, potlačí nás to - každého podle toho, v jaké emocionálně laděné situaci mu to přijde.
Výsledkem by pak mělo být pochopení s koncem týdne.
Pochopení toho, kam kráčíme a že nás to uspokojuje.
Pochopení toho, kam bychom měli jít, protože to, co žijeme nyní, je už nežitelné.
Každý ale ochutná úspěch a směr nebo náznaky řešení, která k úspěchu vedou, byť třeba jsou ještě někde nedosažitelné za sklem. Bude nás to tlačit k tomu vidět pravdu.
Tak to je hezká rozdvojená inspirace, což?


Týden od 6.-12.1.: Opatrně zavřené dveře za emocemi a chuť vítězství nadosah

7. ledna 2020 v 14:29
Začátek týdne může být náročnější, je to taková čistka nebo nutnost se poprat s něčím, co nám bere energii. Smutek za něčím, co už není,… uvědomění si, že musím něco skutečně udělat jinak, může nám to mást mysl i duši až do období úplňku, ale ty kartičky jsou takové, že tyhle smutky nebo divnostavy nejsou založeny na něčem konkrétním, nedávají nám téma, které by bylo vyloženě nutné řešit, je to spíš polosen, mámení, možná vyvstávají nějaké staré rány nebo úzkosti, nebo strach z nového, klidně bych se přiklonila i k tomu, že ta psychická nepohoda začátku týdne může být výsledkem prosté únavy.
Dobrou zprávou je, že s přelomem týdne se to lepší a vše bude zapomenuto: je tu mnohem víc energie, pocitu vítězství, pocitu síly, těch sil bychom měli v každém případě nabrat a vlastně i ten čas úplňku a po něm je více nabitý praktickými událostmi, jasným viděním budoucnosti a prací na té budoucnosti. Chmury a zmatky - chtějí utnout. Ne tak, že se pod jejich vlivem k něčemu rozhodnete, ale vyloženě ty zmatky na duši vyneste v zubech za dveře. Nemají tu moc místa, pokud tedy nejde o nějaký zvědoměný proces, v němž se loučíte vnitřně s minulostí, abyste za ní mohli šikovně zavřít dveře a nadechnout se do nového - tady je určitě dobré tím procesem projít.
V polovině týdne už můžete životu věřit, důvěřovat, protože nám ukáže mistrnou práci s osudem a tím, jak nás umí dovést k návodům, jak své vnitřní zmatky řešit, kudy jít, aby se nevracely. Doba bude přát všemu odvážnému, pro co se jen rozhodnete. Může to být také první vhodný čas pro realizaci, počátek realizace dlouhodobě rozuvažovaných plánů. Vyjití ze samoty, vyjití z nevyhovujících situací - to všechno, když se podíváte kolem sebe, tak uvidíte řešení, náznaky, světýlka v budoucnosti. Měly by vás naplnit radostí, živostí, máme šanci rozvést své dosavadní plány. Tak to zkusme chytit…
Dařit by se to mělo hlavně tam, kde hraje roli samota nebo hledání něčeho hlubšího v sobě…. A tam, kde hraje roli dlouhodobé přetížení nebo hlava doslova zabitá myšlenkami, které nikam nevedou. Tohle by se mělo uvolnit tak nějak samo… a přinést kýženou úlevu.


ČAS KOZOROHA

6. ledna 2020 v 18:04 | Renata
Kozoroh je přísné znamení, je to jeden z největších puntičkářů zvěrokruhu, ale často svou přepečlivost skrývá za láskyplná slova a celkem vás umí omámit, umí trošku svést z cesty, aby vás potom klepl přes prsty. A tak čas Kozoroha, který je od zimního slunovratu v prosinci až do poloviny ledna, je časem, kdy jsme s v té novoroční bilanci, vánočním období, často konfrontováni s otázkami, jestli to, co žijeme, je skutečně to, co chceme žít. Nebo dokonce, jestli to vůbec žijeme… vnímáme. Proč máme málo času, proč na sebe nejsme přísnější, proč jsme na sebe moc přísní… kdo nás hlídá, co nás omezuje. To téma strážce a nutnosti si udělat v životě pořádek je nesmírně silné a měli bychom v tomto čase být k sobě poctiví. Přes nejrůznější zimní vnitřní krize se ale máme možnost dostat k plnému soustředění, k podstatě své moudrosti a skutečně najít ten prostor pro uvědomění si toho, jaký život tedy chceme žít. Jaké zákony svého života chceme hájit.
Více k tomu prospívá v našem životním stylu až ta druhá půlka znamení Kozoroha, tedy ten leden, kdy už nejsme tolik odváděni od svých vlastních potřeb tím, že uspokojujeme sváteční potřeby jiných (nebo potřeby společnosti), a mnohdy nás i nějaká ta viróza zastaví, abychom si tedy konečně odpočinuli a zahleděli se také sami do sebe. Kozoroh si velmi dobře uvědomuje, že pokud sám nemá nabité baterky, asi nebude moc platný celku - a tak si umí ty své hranice uhájit a pokud to nejde, stává se až agresivním v tom hájení. Když Kozorohovi dojde trpělivost, tak si můžete být jisti, že už ho nepřemluvíte.
V oblasti těla je toto čas, kdy nejvíce trpíme a potřebujeme pečovat o kolena, kosti, páteř, slezinu i trávení, které je dobré zahřívat, celé tělo je dobré zahřívat, prohřívat tělo i duši. A veškeré neduhy a bolesti těla jsou v tento čas takové promrzlé, pocitově je cítíme jako zatuhnutí, těžkost, jako kámen, tíhu… S nimi se pak vyrovnáme právě tím vyhříváním, uvolňováním, rozpouštěním - a i psychika může trpět únavou, nesoustředěností nebo často i vracejícím se pocitem viny, což se děje spíše v tom prosincovém čase, ale tady si nejlépe pomůžeme zase rozvolněním toho zatížení. Z bylinek nám může hodně dobře dělat rozmarýn, který je fajn i na psychiku, na kašel nebo nachlazení, ale i úzkostné stavy by měl být účinný břečťanový sirup, protože břečťan také patří ke znamení Kozoroha. A všechno to kamenné, těžké v nás může rozpustit přeslička, se kterou tedy musíme opatrně, protože je hodně silná, ale tělo odlehčí a to jak ve formě čaje, tak i ve formě odvaru, který si můžete nalít do vody, ostatně obsažená kyselina křemičitá je báječnou výživou pro vlasy, pokožku, nehty. No a hospodyně dříve čistily přesličkou cínové nádobí, takže vidíte, že je to opravdu drsný papír na všechny usazeniny.
Už pomaličku se také dostáváme k bílým rostlinkám, s Kozorohem je už spjata čemeřice, kterou si často můžete koupit v obchodě už před Vánoci. Udělá vám krásnou atmosféru doma a chcete-li si ji ještě zvýraznit, tak pomohou vůně cypřiše, smrku, borovice. A hlavně pomohou i procházky mrazivou přírodou, přináší tolik potřebný pocit očištění duše i těla, přináší nadhled nad životní situací a s velkým nadechnutím se potom můžeme pustit do nového roku…
Pro letošní rok tu mám k tomu všemu ještě takovou hudbu života, hudbu budoucnosti, zdá se, že tady nám v kozorožčím čase něco končí - a něco zcela nového začíná. Dlouho hledáme,… je něco, co dlouho, roky hledáte? Nenacházíte?
Tak tady se může stát, že prvně začneme cítit, že to je nadosah. Že jsme si něco vyčekali.
A to je zvrat tak velký, že snad k němu nelze nic co říct dál… Soustřeďte pozornost na fakt, že to hledané je vám nabízeno… soustřeďte každý den, může to mít různé podoby! A na další týdny, měsíce i roky máte jasno!


Diana Richardson, Janet McGeever: Tantrický sex a menopauza

6. ledna 2020 v 14:23 | Renata, Synergie Publishing |  Knihy pro dospělé
Menopauza může být o období, kdy vylezou tak staré nánosy vzpomínek a traumat, že to vyrazí dech vašemu tělu i duši. Menopauza může být obdobím, kdy objevíte tak silnou svěží spiritualitu a otevřou se vám splněné sny, že vám to vyrazí dech. A nejspíš se stane obojí.

Či oboje máme k dispozici v době, kdy procházíme menopauzou, ale i mnoho let před ní…
Je to čas proměny, na kterou se kniha Tantrický sex a menopauza dívá hluboce, celistvě, do nejbolavějších částí ženské duše, do stesků, které tak silně pocítíte… i do uvolňujících pocitů, kdy z nás mohou spadnout okovy minulosti i uvědomění si, že naše tělo přirozeně ví, že něco nemusí…. A něco by mělo.


Budeme-li ho poslouchat, snáze najdeme rovnováhu.

A víte co? Podíváme se na nejzajímavější části….

"Ženy se pro muže stávají neodolatelnými a přitažlivými, když spočinou ve své vlastní přirozené ženskosti. A nejde o to, že některá žena to má a jiná ne. Tuto sílu má vrozenou každá žena bez ohledu na věk či vzhled a má i potenciál ji zažít."

Píše se v části knihy, která se zabývá něčím, co nám může v první chvíli připadat neobvyklé. "Prsní meditace", čili cílené (v knize velmi dobře popsané) zaměření pozornosti na oblast srdce, ňader. Často třeba platí, že pokud nás bolí před menstruací prsa, je to spojeno se srdeční nerovnováhou, bolí celá oblast, něco nám dere srdce… A rozehřátí, meditace a pozornost, kterou tuto oblast můžeme léčit a ohřívat - to má obrovský účinek nejen na naše zdraví, na vymizení bolestí, ale staneme se milujícími, hřejivými i ke svému okolí. Vždyť i ty děti objímáme tak, že spočívají na prsou. Hřejí? Hřejeme je? Skutečně do hloubi duše? Tuhle lásku a vyzařování sebe samé v sobě máme každá. I ta NEJUNAVENĚJŠÍ ŽENA nebo maminka.
Jsou to drobnosti, které postupně při čtení knihy dojdou, postupně uvidíte, že ať se ohlédnete za jakýmkoliv aspektem svého ženství, je vše dokonale vyváženo. A když není, projevuje se tak, jak projevuje - a vždy to má nějakou logiku. A že objevením a žitím své vnitřní ženy můžeme život obohatit nejen sobě, ale i druhým.

"Žena v menopauze instinktivně tíhne k tomu, aby si energii udržela uvnitř, aby už nevyhledávala vzrušení okolního světa, aby neplýtvala životní silou na zbytečné, nenaplňující prožitky. Její duše ji volá, aby se ponořila, ustlala si a prostě je byla. Už ji nebaví rozhovory beze smyslu, nemá důvod marnit čas ve vztazích, které postrádají hloubku. Její divoká duše ji hlasitě povolává do nekonečné lásky. Sice už nebude rodit děti, ale může porodit sebe samu, svůj nový život….
…Zpochybnění touhy plnit potřeby druhých, a to nejen v ložnici, ale v životě obecně, je pro mnoho žen obrovská změna, ale vyplatí se, protože odměna bude nepředstavitelná… Prázdný pohár nemá co dát, ale když je naplněný jasem vaší vlastní lásky, tak máte co nabídnout a o co se podělit."

Pro úplnost. Kniha nás provede jak duševním zdravím ženy v menopauze, tak i tím fyzickým, v obou tématech máme možnost sáhnout si až na dno - v dobrém i zlém. Autorkám patří veliký dík za neskutečně komplexní prohlédnutí celého tématu a živé, čtivé, emotivní i prakticky použitelné, návodné čtení.
Čas na nový život, čas na sebe. Konečně! Čas naplnit pohár své energie tím, že pochopíme, do jaké životní etapy, nelehké i rozvíjející nové potenciály, vstupujeme.


O AUTORCE:
Diana Richardson se narodila v Jižní Africe. Vystudovala práva, ale brzy začala vyučovat techniky léčivých masáží. Stala se žačkou slavného indického mystika Osha a pronikla do tajemství tantry spojující sex s meditací. Toto je její osmá kniha o tantrickém přístupu k lásce a sexu. Je uznávanou expertkou na vědomé milování, kde se pracuje s energiemi využívanými už ve starých východních duchovních naukách, čínském taoismu a indické tantře. Jejím manželem a spolupracovníkem je Michael Richardson, mistr tchaj-ťi, s nímž vede ve Švýcarsku kurzy vědomého milování. U nás vydala Vědomé milování a Tantrický orgasmus pro ženy. www.loveforcouples.com
Janet McGeever je australská spisovatelka, která od roku 1999 pracuje jako psychoterapeutka. Přes dvacet let pracuje se ženami a s páry. Od roku 2012 je certifikovanou lektorkou transformačních kurzů pro páry Making Love manželů Richardsonových. Získala magisterský titul v oboru prožitkové a kreativní arteterapie a vytvořila kurz Čas ženy - stará moudrost pro moderní žen, který vznikl v průběhu psaní této knihy. www.janetmcgeever.com
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2019, www.synergiepublishing.com

ROK 2020 PRO JEDNOTLIVÁ ZNAMENÍ

1. ledna 2020 v 11:19 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY

BERAN: "Do pevných sebevědomých bot, milí Berani!"
Tužby po nových začátcích, po riskování, po něčem, co vyžaduje důvěru, skok do neznáma, to vám bude doslova stínem za zády celý rok. Věřte, že ty chvíle, kdy budete osudem do něčeho takového tlačeni, jsou tu skutečně proto, abyste je využili, sebevíc by se vám do nich nechtělo. Ty nepříjemné pocity, že "něco musíte udělat" tu nejsou náhodou a pokud je budete ignorovat, tak vás z toho může hodně bolet hlava, nebo se vám ozve nějaký ten pohybový problém na zdraví. Jasně pak uvidíte, že když se budete brzdit, bude vám to z mnoha stran vadit. To může mít podobu cyklicky a stále dokola, naprosto okatě se opakujících svízelných situací, ze kterých není zdánlivě východisko. Chce to udělat něco nového, něco "konečně"… nedržet se starého. Ten skok a risk, který by měl být udělaný do "kvalitního řešení bez kompromisů" se vám vyplatí. Na druhém břehu na vás čeká spojení s něčím tak moc na míru! Budete na sebe hrdí!
Své silné stránky máte spojeny se zázemím, s rolí muže, nebo člověka, který si je jist sám sebou a má své pevné a správné místo na světě. Tohle není místo pro kompromisy, a všechno, co vezmete do rukou kvalitně a tak, jak se má - vám přinese obrovské zlepšení do života, nečekané možnosti a okamžité a velice kvalitní výsledky. Je to i návod, jak překonat veškeré problémy roku 2020.
Vyplatí se vám tedy jít tvrdohlavě za svým hlavně tam, kde cítíte domov, zázemí, finance, hodně dobrou práci (taková, která dá více než základní živobytí) a tam, kde se objevují témata dlouhodobých investic či životních změn a zvratů, které jsou na dlouhé roky dopředu. Rok šancí si velmi, ale opravdu velmi polepšit. Jen za sebou musíte nechat nějaké nefungující emocionální vzorce, doznívající minulost, prostě - tlustá čára za tím, co vám škodí.

BÝK: "S přísným mířením za úspěchem nejdál dojdeš, milý Býku"
Vás bude rok tlačit k tomu, abyste konečně něco pochopili díky různorodým životním změnám, tvoření, jež vám půjde pod ruku. Jste taženi k pocitu vydat se na cestu. Nechat se následovat. O nějaké své zkušenosti se podělit. Rozvíjet se. Může to značit také nátlak na to, abyste konečně v životě vyřešili to, co vás "vězní". Kolem toho vězení velmi nepříjemně krouží ženská postava, konkrétní žena, nebo vaše intuice - vy víte moc dobře, o co jde, jen je těžké si to přiznat a nenalhávat si opak. A krouží tu kolem úbytek energie, špatná nálada a taková nechuť k čemukoliv. Tak pokud se toto dostaví, tak víte, že tady nic nevysmutníte - kde je tento pocit, tam potřebujete vzít na sebe hůl a udělat něco JINAK.
Podobně jako Berani, i Vy tu máte možnost se dlouhodobě do budoucna zabezpečit, doladit si práci, získat opravdu pevnou půdu pod nohama, výrazně zlepšit zázemí svého fyzického života i zdraví, a to hlavně tam, kde na ten výsledek už tak dlouho čekáte, kde už jste unaveni, kde dotahujete do konce něco už z posledních sil. Rok velkého úspěchu. Pomoci by vám mohlo nečekat na to, až vám někdo podstrčí řešení nebo až osud něco dokutálí, ale v případě, že to tak cítíte a dostanete šanci, sami se rozhodnout pro změnu, sáhnout po úspěchu vlastní rukou a osud popohnat. Může to také být o tom, že budete nuceni utnout některé své zlozvyky nebo životní styl, který nevyhovuje. A často budete muset opustit to, co vás tak moc baví… ale tak moc vám škodí.

BLÍŽENCI: "Štěstí začátečníka v kapse, milý Blíženci…"
Za patami budeme mít celý rok lásku a vztahy. Nemusíte se o ničem rozhodovat, jen pozorovat a plně využít minulých zkušeností. Rozvolnění vztahů, "přestaňte si dělat starosti" a prostě žijte to, co je a využijte rok ke stmelení rodiny prostřednictvím splněných snů, práci na těchto snech a vizích (vašich, nebo sdílení jejich snů). Fungovat budou vztahy, kde je vše založeno na vylepšování, učení se být lepšími partnery s tím druhým, vystavování se novým partnerským zkušenostem. Učením se poznávání sebe samých. Varování tu je před vztahy, které začínají jako nenápadné dvoření bez závazku, "vodění za nos", tady by skutečně ten druhý mohl přicházet s nekalým úmyslem. Nebo pozor na vztahy, jež jsou založeny čistě jen na živočišné vášni. Nebudte-li si jisti, stačí na chvíli od těchto sporných situací poodstoupit, odhalí se velmi rychle sami, takže vlastně netřeba se nefunkčními vztahy extra zabývat a topit v nich energii. O krok vzad - a vše bude jasné samo.
Vaší silnou stránkou bude motivace po vítězství. Nevídaná. Nakumulovaná za minulé roky. Sáhněte po vítězství. Budete v tomto roce více motivováni k tomu být lepší, sebevědomější nebo využít své dlouhodobé zkušenosti nebo to, co jste se naučili a uvést to do praxe. Hlavní roli bude hrát vaše odvaha, snaha něco udělat, rozhodnout, risknout, dá se říci, že i zbrklá rozhodnutí a sahání výš než na co "máte", se vyplatí. Štěstí začátečníka při vás stojí. Horší je spíše to, že ten úspěšný rok 2020 zadarmo nepřichází, to by pak bylo spíše na stagnaci, která by živila negativní myšlení, nesplnitelné iluze a dost hodně by vás stáhla dolů… Ale štědře, až neskutečně štědře vám tento rok přináší zúročené riskování, zúročený téměř každičký pokus o něco vysněného nebo o něco, co se vám nabídne a vás to nadchne. Berte a zkoušejte. Váš rok je o ochutnávání z nabízených mís, jen díky tomu se naučíte vařit!

RAK: "Velký trn z paty a cesta za štěstím, milí Raci…"
Sny, jež jsou nedosažitelné… Právě ty sny obecně, tužby se vám víc a víc přicházejí ukázat, aby vás trošku potrápily. Máte je nadosah, ale bude to těžký úkol, jelikož, abyste do svého života pozvali vysněného jednorožce, musíte si nejprve vytrhnout trn z paty. Udělat nějaký celkem těžký krok, na který řekla bych - nejste zvyklí, nebo tušíte, že takový krok by vám přinesl až moc velkou změnu do zajetých kolejí. Jen tak se z těch osidel dotěrných myšlenek oběti dostanete….
Jak ten krok udělat a kudy? S pokorou a přiznáním si něčeho sám sobě. Jde mi to do tématu něčeho, co nechcete vidět, nebo kde jsou emoce tak silné, že na to radši nechcete rozumově pohlížet… skryté, zatlačené pod koberec… Je třeba po tom sáhnout. A pak tu je očištěni a touha jít dál. Jednorožec nakonec možná čeká - splní se vám sny!
Využijte zkušeností z minulosti a vezměte si na paškál něco starého, co vám už notně leze na nervy a s čím chcete ve svém životě zatočit, co vás přetěžuje - první krok úlevy, první prožití úlevy a prasknutí toho krunýře vám dá neuvěřitelnou sílu a jako dominový efekt se vám životem provalí energie nových začátků, pročištění, čerstvý vzduch a zvýšeného sebevědomí. A s koncem roku, i tím, jak bude pak sílit tlak na žití plnohodnotnějšího života, uspokojivého - se vám do života nenápadně dostává i doslova životní šance na obrovský vzestup. Šance k lepšímu, po které nezůstane kámen na kameni a ničeho nechaného v minulosti už nebudete litovat.

LEV: "Rok spojování protikladů a překvapivých změn, milí Lvi…"
V tomto roce můžete cítit rozpor mezi tím, co chcete v životě tvořit, a potřebou držet se zpátky a o samotě. Možná budete potřebovat čas a klid na to, abyste poznali volání duše, které vás pak s chutí k tomu tvoření a životním změnám dovede. Dopřejte si klid, můžete z něj velmi mnoho vyzískat! Hned jak se ze svého dumání vynoříte, máte nadosah doslova objednanou šanci k něčemu lepšímu. A netlačte na sebe, netlačte se do situací, které vám nesvědčí, ne dlouhodobě, to by vás víc než kdy jindy oslabovalo. Hlavně pozor na odžité, přežité vztahy, emocionální smutky, truchlení za něčím, co už nefunguje, nebo padání do role oběti života. Smutné nálady budou v tomto roce vědět, kam rýpnout, aby si vás vychutnaly.
Veškeré změny, veškeré rozhýbané situace, které z větší části jsou ale vaším dílem. Rozmyslíte se, sbalíte se na cestu a pak se na tu cestu v roce 2020 vydáte. Na cestách, ve změnách, nových situacích, máte obrovskou sílu, obrovský potenciál. Mnohdy to budou změny nebo cesty, které byste si ještě v minulém roce ani v nejbujnějším snu nepomysleli, tak moc se vám může proměnit styl přemýšlení nebo náhled na život. Intuice vás povede a náhody podají pomocné ruce, takže budete mít možnost sjednotit postupně i ten rozpor mezi touhou se rozletět do světa a přitom zůstat sami v sobě usebraní, který vás může jindy drtit. Odpočinek a akce, černá a bílá, práce, domov - to vše se dostává do velmi praktického a příjemného souladu. Jen je třeba nenechat ujet vlak a nepřehlédnout nabídky, které těmto zdánlivě nesourodým požadavkům odpovídají.

PANNY: "Investice ze samoty jako zlatý důl, milé Panny…"
Vaším tématem jsou spřízněné duše a buď je budete potkávat (pokud si dáte obrazně inzerát do světa, že jste připraveni) nebo o nich marně snít a řešit citové bolesti minulosti (pokud ještě připraveni nejste). Silná je potřeba spravedlnosti, rovnováhy, pochopení, celý rok tak budete hledat, jak své vyšší ideály žít i v realitě. Někdy to může být srdce trhající… Někdy to bude chtít i rozloučit se s tím, co vás zranilo v minulosti a pozavírat šuplíčky vzpomínek. Nadobro. Ty citoví kostlivci ve skříních mohou hodně vycházet na povrch a bude třeba na ty nežitelné, použít i drsnějších prostředků, aby vám ze života neubírali.
Překvapivě silnou stránkou a zdrojem energie pro vás bude samota nebo uspokojení z toho, že něco zvládáte sami, že vám něco roste pod rukama a daří se tomu. Že je to vaše dílo. Tak se s chutí pustťte do všeho, u čeho jste ať nucenou situací sami, nebo to je vyloženě vaše téma a věc - a sami u toho být chcete. Zaměřte na to soustředění, investujte do toho, do zlepšení, do vývoje, ať už čas nebo hmotné zdroje - jen se vyhněte hořekování nad tou zdánlivou samotou. Investujte to, co jste sami dokázali - a velmi brzy sklidíte bohatou úrodu. Ono nakonec se stejně ukáže, až tedy spíše s koncem roku, že to, co jste zvládli sami, vám vyřešilo mnohem víc, než se na první pohled zdálo a možná jste tím utnuli a vysvobodili se i z některého trápení let minulých. O co přesně tu půjde se mi neukazuje, zdá se, že buď těmito "investicemi ze samoty" vyřešíte něco, co dlouhodobě nebylo řešitelné a letos vás to vysvobodí… nebo jde o cosi, co připluje postupně samo v tomto roce a i ten moment překvapení a tajemna tu hraje roli.

VÁHY: "Poslechněte nutkání k činnostem, milé Váhy…"
Nutkání dát se do boje, jít do nového, něco ochránit, o něco se zasadit. Hlavně v oblastech, ve kterých buď už něco malinko umíte, nebo na co jste se připravovali, či vás to v průběhu roku naplní nadšením, chutí to rozvíjet, naučit se to, postupovat dál a rozvíjet se. Budete jako nezastavitelní bojovníci, když se k něčemu rozhodnete. Toto vám může přinést velmi plodný rok a také zasloužené výsledky, za které budete životu velice vděční. Poslechněte nutkání k činnosti - vede vás správně.
Vyloženě slabé stránky tu pro rok 2020 nemáte, snad jen pozor na to, abyste příliš nestagnovali, ten rok plný novinek a zcela nových činností je tak náročný a bude toho tolik, že nějaké přílišné bránění se změnám by vás mohlo uvrhnout do depresí a pocitu, že kolem ujíždí vlak a vy nejste schopni z různých důvodů nasednout. I kdybyste měli strach, nasedněte… v následující vteřině už budete nadšení a po strachu nebude ani památka. Je to tedy i vhodný rok pro různou práci na svých nedostatcích, obavách, úzkostech, rok se vás bude snažit uhladit, dát vám nové šance, nechat zapomenout na minulá trápení, ale musíte mu to dovolit. Stejně tak budete moci zapomenout na ztráty, na "nepřátele", na nepříjemnosti a to nejčastěji tak, že vykročíte prostě na jinou půdu, jinam… už s tím vším nemusíte nic řešit, nic analyzovat, jednoduše to opustíte, zanese to prach minulosti, vyšumí to. Skvělý rok pro pracovní záležitosti nebo pro budování zázemí a toho, co chcete, aby vám sloužilo dlouhé roky…

ŠTÍR: "Z bludiště rovnou do ráje, milí Štíři…."
Na jednu stranu tu máte chuť vydat se na osamělou cestu pochopení, dlouhou dovolenou a touhu po tichu, tušení, že něco ve vašem životě není tak, jak by mělo být. Že tu je nějaká "nasazená maska". Co přesně vám dlouhodobě v životě nesedí na vás samých (nebo okolí) budete v průběhu roku postupně zjišťovat. Na druhou stranu, a možná to prosakuje i do toho plíživého pocitu nespokojenosti, tu je tušení neskutečně velké životní šance, něčeho, co obchází kolem - a dobrou zprávou je, že vám to bude v životě obcházet kolem celý rok. Není to nic, co byste prošvihli, ale je to něco, k čemu zrajete, co sílí, k čemu se prokousáváte skrze ten pocit sebelítosti a marnění času v nijakosti, takový beznadějný smutek, který ale nemá moc příčin ve vnějším světě, spíše pramení z nerozhodnosti nebo "nevědění, co dál se životem". Asi si v tom máte udělat jasno, případně trošku poodpočívat, nebo se prostě jen jednoho dne naštvat a prokousnou tu divnou skořápku sami. A pak tam bude to zlato, ta šance, to, o čem si dovolím říci, že je nabídnuto na zlatém podnose. Nejenže se takové šance můžete chytit a okamžitě Vás posílí, naplní energií, životem, ale ve spojení s těmito náhlými změnami, rozlousknutými oříšky, k vám přichází i noví lidé, lásky, naplnění, spřízněné duše i spřízněné události, činnosti, směry… Divné bloudění bude zapomenuto.
Mnoho Štírů tak může čekat láska po dlouhé době, skvělá práce po dlouhé době, vysněné bydlení nebo změny, které ke své realizaci potřebovali, aby jim osud pomohl. Nebo aby k něčemu dozráli a tyto šance vůbec v životě viděli - nebo změnili úhel pohledu na sebe, naštvali se na nějakou toho vnitřního sabotéra a začali s tím něco dělat. Tak ať se podaří!

STŘELEC: "Rostoucí úspěch vám dělá dobře, milí Střelci…"
Touha usednout na svém trůnu a pořádně si to užít. Za patami budete mít pocit úspěchu, kterého budete chtít za každou cenu dosáhnout. Máte možnost se chytit, doslova rafnout každou šanci, která se tu během roku objeví. Řekla bych, že vám nic nestojí v cestě, naopak - nač sáhnete, to by mělo dobře dopadnout. Poslechněte toto nutkání prolínající se celým rokem, sladkých hroznů pak budete na konci roku mít plnou nůši. Největších úspěchů dosáhnete tam, kde se vám v průběhu roku uvolní do té doby svázané ruce. Kde vás to propustí z "vězení", ze samoty, z hloubání, čili to mohou být i náhle realizované dobře - zpětně třeba roky - promýšlené záležitosti. Vylepší se vám zdraví, budete moci "zase něco dělat"… přijde někdo druhý do páru tam, kde potřebujete na tu realizaci mít partnera, ať už pracovního, nebo v osobní rovině. Vůbec ti druzí lidé vám budou hrát v roce 2020 velkou roli a budete na ně mít štěstí - v tom, že vás někam posunou.
Snad jen si dejte pozor na pravidelný odpočinek, ať se nehroutíte pod nánosy všeho nového a máte energii nejen na to rozvíjení, ale také na to občas nějakou možnost z té přehršle, kterou tu máte, pustit k vodě. Všechno na hřbetě neunesete, zdá se. Umění se zastavit a rozhodnout se pro něco efektivního, pro jednu cestu z mnoha, soustředit se jen na jedno - to bude také výzvou roku 2020. A možná dejte víc na sebe, než na někoho, kdo vám podkopává nohy, ten vnitřní boj a snad i stres tu je spíše způsoben okolím, než tím, že byste vy sami o sobě pochybovali.

KOZOROH: "Rok přecedí přes sítko váš život, zlato zůstane, milí Kozorozi…"
Vás tu může v tomto roce více pronásledovat případný neúspěch ze vztahů, nebo ze ztrát jistot, které probíhaly v minulosti, mohou se připomínat. Tesknění po minulých láskách. A to až nepřirozeně a zvláštně. Proč? Protože vám ta nostalgie a slza minulosti má přinést nějaké moudro, pochopení. Uzavření, klid, šanci začít znovu - škála toho výsledku může být široká a pro každého jiná. Důležité je tuto stínovou stránku roku 2020 přijmout a ponořit se do ní, v klidu a s nadhledem pochopit, co ty vyvřelé emoce nebo i konkrétní situace a návraty starých lásek či situace zavánějící ztrátami, mají znamenat. Máte je zpracovat sami, příliš si do těchto vnitřních procesů nenechte mluvit okolím, které by vám spíše nasypalo sůl do ran, než že by vám pomohlo. Samota a vy sami si budete těmi nejlepšími rádci. Příliš mnoho vnějšího světa by vás mohlo zavlést do kolotoče neplodných myšlenek, žabomyších válek a zoufalství. Možná to také budou vnitřní záležitosti, do kterých nikomu nic není… proplujte tím, protože to vše tu je skutečně od toho, aby vám to odplavilo nánosy. Na to čisté místo čeká nová příležitost, která k vám srdečně patří. Nová láska, nová práce, životní zlepšení takového rázu, že si řeknete cosi o božském daru z nebes. Zbavíte-li se v životě v roce 2020 něčeho, na čem nezdravě lpíte, risknete-li chvíli prázdné ruce - osud se vám neskutečně odmění. Skvělý rok na vyléčení zraněných srdcí nebo dlouhodobě trpěných situací - proces to nemusí být příjemný a vyžaduje tu bolestivou operaci, po které budete chvíli tápat a víte, že to byl risk, ale dopadnout by to mělo dobře. Rok vám přinese nové možnosti, které vám umožní zakončit nefungující a procedí váš život přes síto, v němž to zkažené propadne dolů, a to dobré vám zůstane. Co bude co… uvidíte postupně, někteří propadnuvší i zůstavší vás nejspíš překvapí.

VODNÁŘ: "Dejte se na cestu, milí Vodnáři…"
Tak moc se budete chtít vydat v tomto roce na cestu. Něco změnit, vybudovat, někam dojít. Něco začít. Převelice silné v tomto směru bude období léta, nebo se to může týkat až nutkavě tématu rodiny, zakládání rodiny, dětí, nebo můžete být k tomuto motivováni návratem kohosi z minulosti. Také super čas pro plnění si dětských snů, které mohou v roce 2020 znovu ožít, znovu k nim přijít vhodné životní okolnosti a budou realizovatelné. když cesta může během roku ztěžknout a být na ní překážky, nevzdávejte to. Ty překážky jsou jenom vnitřní pochybnosti nebo nutnost se poprat se svými stinnými stránkami, návyky nebo lidmi, kteří vás budou stahovat zpátky, to značí,že ty změny, které budete chtít udělat, jsou opravdu zásadního a viditelného rázu. Jako byste k něčem dozráli, dospěli… trvalo to dlouho, ale nyní se celý vesmír spojí, aby vám přinesl možnosti, které si přejete. A faktem je, že i v takovou chvíli se může člověk vyděsit a bránit se… ale pomoci by vám měla vidina reálnosti těch snů, těch plánů, případně přítomnost osob a okolností, na které se můžete v průběhu té změny spolehnout a z budoucnosti vám podávají pomocné ruce.
To nutkání ke změně je přirozené a ve výsledku vás dovede k velké životní moudrosti, kterou potom využijete koncem roku nebo v tom dalším roce k rozhodování se o dalších změnách, k dalšímu postupu, k další metě.
Rok dá hodně zabrat vztahům a okolnostem, ve kterých žijeme něco závislého, kde jsou nějaké okovy, tam to bude horší a horší a víc a víc vás to bude táhnout dolů, dolů… nebo pryč. Záleží na tom, o co půjde. Bude víc vidět, kde je už životní a nutná potřeba změny. Volání duše a "dát se na cestu" bude prostě prosáklé celým rokem…

RYBY: "Jemný rok odměn je před vámi, milé Ryby…"
Tichou pokorou bude vonět celý váš rok 2020, milé Ryby. Možná víc budete těmi, ke kterým si lidé budou chodit intuitivně pro radu, možná víc budete zažívat situace, na které je třeba pohlédnout s pokorou, život se vám tímto vyrovná a nakonec mohou přijít i nějaké vymodlené odměny, hlavně tam, kde se s tou pokorou pustíte do díla s vírou, že pilná práce růže přinese. To, že se stáváte vrbou pro okolí, vás může někdy i dost vyčerpávat, ale letní období vám v tomto notně uleví nebo vám přinese nějakou protiváhu, odměnu, zadostiučinění a veškerá únava bude pryč. Ostatně léto můžete mít mimořádně šťastné, mohou se vám navrátit minulé sny, projekty, pocity spokojenosti, léto je o návratu čehosi emocionálně příjemně nabitého do vašeho života. A to až natolik, že druhou polovinu roku strávíte přemýšlením o změnách, které byste díky tomu mohli ve svém životě udělat. A možná je i dělat budete, protože vás vyvedou z různých strachů a pochybností.
Řekla bych, že rok 2020 je pro vás příjemným rokem, kdy se osud bude o změny snažit spíše jemně - a ty drsnější změny máte možnost rozhodnout až poté, co si je sami rozmyslíte a bořit byste měli to opravdu nefungující s tím, že se těšíte na to, až sedne prach a začnete stavět znovu. Snad jen pozor na to, abyste nestagnovali, neopakovali minulé chyby, nebáli se udělat něco nového. Ten tlak na činění nového a změny, je obrovský, a budete-li nepříjemně nerozhodní, nadechněte se a udělejte krok vzad. Osud vám ukáže, kudy…

Obecně rok 2020: Poctivý všední den a obrovské možnosti změn!

1. ledna 2020 v 11:17 MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY
V roce 2020 opravdu bude platit, že to bude nová kapitola. Na něco jsme se připravovali minulé roky, někdo už tuší, jinému ta správná nabídka vykouzlí překvapený úsměv na tváři až v průběhu roku. Jedno je jisté - jsme na to připraveni, jsme na to naučeni, a je třeba se do těch nových výzev a nových situací vrhnout jednoznačně. Můžeme váhat, můžeme si to analyzovat, potud dobré… ale zdá se mi, že často to celé bude spojeno s tím, že když se rozhodneme pro to nové - tak nebude cesty zpět. Často u toho všeho využijeme už nějakou drobnou zkušenost, která nás naučila síle, odvaze a rozhodnosti v roce 2019, tady se přijde osud poptat, jestli když už jsme se letmo toho úspěchu dotkli, nechceme náhodou ještě víc!
Jakých témat a oblastí se to může týkat? Rodiny, zázemí, domova - čili změny rodinné, zlepšení v rodinné oblasti, ale i stěhování, celkově změny, které mají přinést úlevu a vylepšení toho, kde to doposud ještě drhlo. Bude víc jasno a věci se dají do rovnováhy. Pak také témat spojených s minulostí, často tu mohou s tou novinkou nebo změnou životní být spojeni lidé z minulosti, kteří se náhle vyrojí, nebo budou často ožívat staré sny a tužby, které byly nerealizovatelné, ale nyní se mění okolnosti tak, že "by to šlo"…
Budeme víc vědět, kam patříme, intuice, rozum a nadhled budou více a více v souladu a podle nich začne postupně šlapat i osud sám…
Velmi se v tomto roce vyplatí žít poctivě všední den. To je velké téma roku 2020. Ty šťastné náhody a nové výzvy tu nejsou totiž zadarmo, někomu spadnou do klína, ale i ten si uvědomí, že na nich v minulosti docela makal… ale více úspěchu tu bude padat těm, kteří budou každý den na něčem pracovat, stanoví si cíl, okrájí ze svého života to, co jim bere energii, budou víc soustředěni na cíl, tím spíš jim pak do života vstupuje to druhé do páru. Čemu věnujeme pozornost a energii, to nám bude sílit. V dobrém i zlém. Čas vhodný na zásadnější změny v přístupu k sobě samým. Víc než kdy jindy se nám může podařit pracovat s psychikou, s tělem, zhubnout, zlepšit si zdraví, zbavit se nepohodlí a závislostí všeho druhu - poctivý všední den a poctivá práce na sobě přinese výsledky dříve a jasněji než v minulých letech.
Horkou plotnou, o kterou se můžeme v roce 2020 spálit, je polovičatý přístup a nalhávání si. Roztříštění mysli, tlačení se do věcí, které ve skutečnosti nechcete, držení vztahů, které škodí - tam ten tlak bude často ústit do krizí. Neošulíme se. Nic nelze v roce 2020 ošálit, zkusit jen tak zkusmo a vrátit se bezpečně zpět, nic nejde dělat napůl, nic nelze dělat bez toho plného odevzdání těla, mysli i srdce. Na druhou stranu to tedy bude rok, kdy přesně uvidíme, kde si něco nalháváme, protože se nám toto rozsype jako domeček z karet a budeme nuceni sbírat své pravé já, znovu ho poznávat a dělat to, co je v souladu s ním.
Najdeme také své nové možnosti, často i v obecných i přímo výkladech pro Vás mi vycházelo, že mnozí najdeme své dosud skryté možnosti, vyplují, vyloupnou se… dobrá zpráva pro všechny, kteří mají pocit, že nemohou nalézt to pravé, ať už kdekoliv v čemkoliv. Ty nové možnosti často budou spojeny s něčím, co byste do sebe ani neřekli ještě v roce 2019 nebo dříve. Odkryjí se skryté talenty a poznáme spoustu pomocných rukou, - nových lidí. Končí doba poustevničení a hledání v sebe samých v ústranní, naopak - bude postupně sílit naše touha hledat podobné i mezi lidmi, a nabízet sami sebe, aby to podobné k nám přišlo.
Osud nám z budoucnosti bude podávat často pomocné ruce, někdy návdavkem přidá i překvapivý dar. Tak se máme na co těšit!
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.