ROK 2020 PRO JEDNOTLIVÁ ZNAMENÍ

1. ledna 2020 v 11:19 | Renata |  MĚŠÍČNÍ TAROTSKOPY

BERAN: "Do pevných sebevědomých bot, milí Berani!"
Tužby po nových začátcích, po riskování, po něčem, co vyžaduje důvěru, skok do neznáma, to vám bude doslova stínem za zády celý rok. Věřte, že ty chvíle, kdy budete osudem do něčeho takového tlačeni, jsou tu skutečně proto, abyste je využili, sebevíc by se vám do nich nechtělo. Ty nepříjemné pocity, že "něco musíte udělat" tu nejsou náhodou a pokud je budete ignorovat, tak vás z toho může hodně bolet hlava, nebo se vám ozve nějaký ten pohybový problém na zdraví. Jasně pak uvidíte, že když se budete brzdit, bude vám to z mnoha stran vadit. To může mít podobu cyklicky a stále dokola, naprosto okatě se opakujících svízelných situací, ze kterých není zdánlivě východisko. Chce to udělat něco nového, něco "konečně"… nedržet se starého. Ten skok a risk, který by měl být udělaný do "kvalitního řešení bez kompromisů" se vám vyplatí. Na druhém břehu na vás čeká spojení s něčím tak moc na míru! Budete na sebe hrdí!
Své silné stránky máte spojeny se zázemím, s rolí muže, nebo člověka, který si je jist sám sebou a má své pevné a správné místo na světě. Tohle není místo pro kompromisy, a všechno, co vezmete do rukou kvalitně a tak, jak se má - vám přinese obrovské zlepšení do života, nečekané možnosti a okamžité a velice kvalitní výsledky. Je to i návod, jak překonat veškeré problémy roku 2020.
Vyplatí se vám tedy jít tvrdohlavě za svým hlavně tam, kde cítíte domov, zázemí, finance, hodně dobrou práci (taková, která dá více než základní živobytí) a tam, kde se objevují témata dlouhodobých investic či životních změn a zvratů, které jsou na dlouhé roky dopředu. Rok šancí si velmi, ale opravdu velmi polepšit. Jen za sebou musíte nechat nějaké nefungující emocionální vzorce, doznívající minulost, prostě - tlustá čára za tím, co vám škodí.

BÝK: "S přísným mířením za úspěchem nejdál dojdeš, milý Býku"
Vás bude rok tlačit k tomu, abyste konečně něco pochopili díky různorodým životním změnám, tvoření, jež vám půjde pod ruku. Jste taženi k pocitu vydat se na cestu. Nechat se následovat. O nějaké své zkušenosti se podělit. Rozvíjet se. Může to značit také nátlak na to, abyste konečně v životě vyřešili to, co vás "vězní". Kolem toho vězení velmi nepříjemně krouží ženská postava, konkrétní žena, nebo vaše intuice - vy víte moc dobře, o co jde, jen je těžké si to přiznat a nenalhávat si opak. A krouží tu kolem úbytek energie, špatná nálada a taková nechuť k čemukoliv. Tak pokud se toto dostaví, tak víte, že tady nic nevysmutníte - kde je tento pocit, tam potřebujete vzít na sebe hůl a udělat něco JINAK.
Podobně jako Berani, i Vy tu máte možnost se dlouhodobě do budoucna zabezpečit, doladit si práci, získat opravdu pevnou půdu pod nohama, výrazně zlepšit zázemí svého fyzického života i zdraví, a to hlavně tam, kde na ten výsledek už tak dlouho čekáte, kde už jste unaveni, kde dotahujete do konce něco už z posledních sil. Rok velkého úspěchu. Pomoci by vám mohlo nečekat na to, až vám někdo podstrčí řešení nebo až osud něco dokutálí, ale v případě, že to tak cítíte a dostanete šanci, sami se rozhodnout pro změnu, sáhnout po úspěchu vlastní rukou a osud popohnat. Může to také být o tom, že budete nuceni utnout některé své zlozvyky nebo životní styl, který nevyhovuje. A často budete muset opustit to, co vás tak moc baví… ale tak moc vám škodí.

BLÍŽENCI: "Štěstí začátečníka v kapse, milý Blíženci…"
Za patami budeme mít celý rok lásku a vztahy. Nemusíte se o ničem rozhodovat, jen pozorovat a plně využít minulých zkušeností. Rozvolnění vztahů, "přestaňte si dělat starosti" a prostě žijte to, co je a využijte rok ke stmelení rodiny prostřednictvím splněných snů, práci na těchto snech a vizích (vašich, nebo sdílení jejich snů). Fungovat budou vztahy, kde je vše založeno na vylepšování, učení se být lepšími partnery s tím druhým, vystavování se novým partnerským zkušenostem. Učením se poznávání sebe samých. Varování tu je před vztahy, které začínají jako nenápadné dvoření bez závazku, "vodění za nos", tady by skutečně ten druhý mohl přicházet s nekalým úmyslem. Nebo pozor na vztahy, jež jsou založeny čistě jen na živočišné vášni. Nebudte-li si jisti, stačí na chvíli od těchto sporných situací poodstoupit, odhalí se velmi rychle sami, takže vlastně netřeba se nefunkčními vztahy extra zabývat a topit v nich energii. O krok vzad - a vše bude jasné samo.
Vaší silnou stránkou bude motivace po vítězství. Nevídaná. Nakumulovaná za minulé roky. Sáhněte po vítězství. Budete v tomto roce více motivováni k tomu být lepší, sebevědomější nebo využít své dlouhodobé zkušenosti nebo to, co jste se naučili a uvést to do praxe. Hlavní roli bude hrát vaše odvaha, snaha něco udělat, rozhodnout, risknout, dá se říci, že i zbrklá rozhodnutí a sahání výš než na co "máte", se vyplatí. Štěstí začátečníka při vás stojí. Horší je spíše to, že ten úspěšný rok 2020 zadarmo nepřichází, to by pak bylo spíše na stagnaci, která by živila negativní myšlení, nesplnitelné iluze a dost hodně by vás stáhla dolů… Ale štědře, až neskutečně štědře vám tento rok přináší zúročené riskování, zúročený téměř každičký pokus o něco vysněného nebo o něco, co se vám nabídne a vás to nadchne. Berte a zkoušejte. Váš rok je o ochutnávání z nabízených mís, jen díky tomu se naučíte vařit!

RAK: "Velký trn z paty a cesta za štěstím, milí Raci…"
Sny, jež jsou nedosažitelné… Právě ty sny obecně, tužby se vám víc a víc přicházejí ukázat, aby vás trošku potrápily. Máte je nadosah, ale bude to těžký úkol, jelikož, abyste do svého života pozvali vysněného jednorožce, musíte si nejprve vytrhnout trn z paty. Udělat nějaký celkem těžký krok, na který řekla bych - nejste zvyklí, nebo tušíte, že takový krok by vám přinesl až moc velkou změnu do zajetých kolejí. Jen tak se z těch osidel dotěrných myšlenek oběti dostanete….
Jak ten krok udělat a kudy? S pokorou a přiznáním si něčeho sám sobě. Jde mi to do tématu něčeho, co nechcete vidět, nebo kde jsou emoce tak silné, že na to radši nechcete rozumově pohlížet… skryté, zatlačené pod koberec… Je třeba po tom sáhnout. A pak tu je očištěni a touha jít dál. Jednorožec nakonec možná čeká - splní se vám sny!
Využijte zkušeností z minulosti a vezměte si na paškál něco starého, co vám už notně leze na nervy a s čím chcete ve svém životě zatočit, co vás přetěžuje - první krok úlevy, první prožití úlevy a prasknutí toho krunýře vám dá neuvěřitelnou sílu a jako dominový efekt se vám životem provalí energie nových začátků, pročištění, čerstvý vzduch a zvýšeného sebevědomí. A s koncem roku, i tím, jak bude pak sílit tlak na žití plnohodnotnějšího života, uspokojivého - se vám do života nenápadně dostává i doslova životní šance na obrovský vzestup. Šance k lepšímu, po které nezůstane kámen na kameni a ničeho nechaného v minulosti už nebudete litovat.

LEV: "Rok spojování protikladů a překvapivých změn, milí Lvi…"
V tomto roce můžete cítit rozpor mezi tím, co chcete v životě tvořit, a potřebou držet se zpátky a o samotě. Možná budete potřebovat čas a klid na to, abyste poznali volání duše, které vás pak s chutí k tomu tvoření a životním změnám dovede. Dopřejte si klid, můžete z něj velmi mnoho vyzískat! Hned jak se ze svého dumání vynoříte, máte nadosah doslova objednanou šanci k něčemu lepšímu. A netlačte na sebe, netlačte se do situací, které vám nesvědčí, ne dlouhodobě, to by vás víc než kdy jindy oslabovalo. Hlavně pozor na odžité, přežité vztahy, emocionální smutky, truchlení za něčím, co už nefunguje, nebo padání do role oběti života. Smutné nálady budou v tomto roce vědět, kam rýpnout, aby si vás vychutnaly.
Veškeré změny, veškeré rozhýbané situace, které z větší části jsou ale vaším dílem. Rozmyslíte se, sbalíte se na cestu a pak se na tu cestu v roce 2020 vydáte. Na cestách, ve změnách, nových situacích, máte obrovskou sílu, obrovský potenciál. Mnohdy to budou změny nebo cesty, které byste si ještě v minulém roce ani v nejbujnějším snu nepomysleli, tak moc se vám může proměnit styl přemýšlení nebo náhled na život. Intuice vás povede a náhody podají pomocné ruce, takže budete mít možnost sjednotit postupně i ten rozpor mezi touhou se rozletět do světa a přitom zůstat sami v sobě usebraní, který vás může jindy drtit. Odpočinek a akce, černá a bílá, práce, domov - to vše se dostává do velmi praktického a příjemného souladu. Jen je třeba nenechat ujet vlak a nepřehlédnout nabídky, které těmto zdánlivě nesourodým požadavkům odpovídají.

PANNY: "Investice ze samoty jako zlatý důl, milé Panny…"
Vaším tématem jsou spřízněné duše a buď je budete potkávat (pokud si dáte obrazně inzerát do světa, že jste připraveni) nebo o nich marně snít a řešit citové bolesti minulosti (pokud ještě připraveni nejste). Silná je potřeba spravedlnosti, rovnováhy, pochopení, celý rok tak budete hledat, jak své vyšší ideály žít i v realitě. Někdy to může být srdce trhající… Někdy to bude chtít i rozloučit se s tím, co vás zranilo v minulosti a pozavírat šuplíčky vzpomínek. Nadobro. Ty citoví kostlivci ve skříních mohou hodně vycházet na povrch a bude třeba na ty nežitelné, použít i drsnějších prostředků, aby vám ze života neubírali.
Překvapivě silnou stránkou a zdrojem energie pro vás bude samota nebo uspokojení z toho, že něco zvládáte sami, že vám něco roste pod rukama a daří se tomu. Že je to vaše dílo. Tak se s chutí pustťte do všeho, u čeho jste ať nucenou situací sami, nebo to je vyloženě vaše téma a věc - a sami u toho být chcete. Zaměřte na to soustředění, investujte do toho, do zlepšení, do vývoje, ať už čas nebo hmotné zdroje - jen se vyhněte hořekování nad tou zdánlivou samotou. Investujte to, co jste sami dokázali - a velmi brzy sklidíte bohatou úrodu. Ono nakonec se stejně ukáže, až tedy spíše s koncem roku, že to, co jste zvládli sami, vám vyřešilo mnohem víc, než se na první pohled zdálo a možná jste tím utnuli a vysvobodili se i z některého trápení let minulých. O co přesně tu půjde se mi neukazuje, zdá se, že buď těmito "investicemi ze samoty" vyřešíte něco, co dlouhodobě nebylo řešitelné a letos vás to vysvobodí… nebo jde o cosi, co připluje postupně samo v tomto roce a i ten moment překvapení a tajemna tu hraje roli.

VÁHY: "Poslechněte nutkání k činnostem, milé Váhy…"
Nutkání dát se do boje, jít do nového, něco ochránit, o něco se zasadit. Hlavně v oblastech, ve kterých buď už něco malinko umíte, nebo na co jste se připravovali, či vás to v průběhu roku naplní nadšením, chutí to rozvíjet, naučit se to, postupovat dál a rozvíjet se. Budete jako nezastavitelní bojovníci, když se k něčemu rozhodnete. Toto vám může přinést velmi plodný rok a také zasloužené výsledky, za které budete životu velice vděční. Poslechněte nutkání k činnosti - vede vás správně.
Vyloženě slabé stránky tu pro rok 2020 nemáte, snad jen pozor na to, abyste příliš nestagnovali, ten rok plný novinek a zcela nových činností je tak náročný a bude toho tolik, že nějaké přílišné bránění se změnám by vás mohlo uvrhnout do depresí a pocitu, že kolem ujíždí vlak a vy nejste schopni z různých důvodů nasednout. I kdybyste měli strach, nasedněte… v následující vteřině už budete nadšení a po strachu nebude ani památka. Je to tedy i vhodný rok pro různou práci na svých nedostatcích, obavách, úzkostech, rok se vás bude snažit uhladit, dát vám nové šance, nechat zapomenout na minulá trápení, ale musíte mu to dovolit. Stejně tak budete moci zapomenout na ztráty, na "nepřátele", na nepříjemnosti a to nejčastěji tak, že vykročíte prostě na jinou půdu, jinam… už s tím vším nemusíte nic řešit, nic analyzovat, jednoduše to opustíte, zanese to prach minulosti, vyšumí to. Skvělý rok pro pracovní záležitosti nebo pro budování zázemí a toho, co chcete, aby vám sloužilo dlouhé roky…

ŠTÍR: "Z bludiště rovnou do ráje, milí Štíři…."
Na jednu stranu tu máte chuť vydat se na osamělou cestu pochopení, dlouhou dovolenou a touhu po tichu, tušení, že něco ve vašem životě není tak, jak by mělo být. Že tu je nějaká "nasazená maska". Co přesně vám dlouhodobě v životě nesedí na vás samých (nebo okolí) budete v průběhu roku postupně zjišťovat. Na druhou stranu, a možná to prosakuje i do toho plíživého pocitu nespokojenosti, tu je tušení neskutečně velké životní šance, něčeho, co obchází kolem - a dobrou zprávou je, že vám to bude v životě obcházet kolem celý rok. Není to nic, co byste prošvihli, ale je to něco, k čemu zrajete, co sílí, k čemu se prokousáváte skrze ten pocit sebelítosti a marnění času v nijakosti, takový beznadějný smutek, který ale nemá moc příčin ve vnějším světě, spíše pramení z nerozhodnosti nebo "nevědění, co dál se životem". Asi si v tom máte udělat jasno, případně trošku poodpočívat, nebo se prostě jen jednoho dne naštvat a prokousnou tu divnou skořápku sami. A pak tam bude to zlato, ta šance, to, o čem si dovolím říci, že je nabídnuto na zlatém podnose. Nejenže se takové šance můžete chytit a okamžitě Vás posílí, naplní energií, životem, ale ve spojení s těmito náhlými změnami, rozlousknutými oříšky, k vám přichází i noví lidé, lásky, naplnění, spřízněné duše i spřízněné události, činnosti, směry… Divné bloudění bude zapomenuto.
Mnoho Štírů tak může čekat láska po dlouhé době, skvělá práce po dlouhé době, vysněné bydlení nebo změny, které ke své realizaci potřebovali, aby jim osud pomohl. Nebo aby k něčemu dozráli a tyto šance vůbec v životě viděli - nebo změnili úhel pohledu na sebe, naštvali se na nějakou toho vnitřního sabotéra a začali s tím něco dělat. Tak ať se podaří!

STŘELEC: "Rostoucí úspěch vám dělá dobře, milí Střelci…"
Touha usednout na svém trůnu a pořádně si to užít. Za patami budete mít pocit úspěchu, kterého budete chtít za každou cenu dosáhnout. Máte možnost se chytit, doslova rafnout každou šanci, která se tu během roku objeví. Řekla bych, že vám nic nestojí v cestě, naopak - nač sáhnete, to by mělo dobře dopadnout. Poslechněte toto nutkání prolínající se celým rokem, sladkých hroznů pak budete na konci roku mít plnou nůši. Největších úspěchů dosáhnete tam, kde se vám v průběhu roku uvolní do té doby svázané ruce. Kde vás to propustí z "vězení", ze samoty, z hloubání, čili to mohou být i náhle realizované dobře - zpětně třeba roky - promýšlené záležitosti. Vylepší se vám zdraví, budete moci "zase něco dělat"… přijde někdo druhý do páru tam, kde potřebujete na tu realizaci mít partnera, ať už pracovního, nebo v osobní rovině. Vůbec ti druzí lidé vám budou hrát v roce 2020 velkou roli a budete na ně mít štěstí - v tom, že vás někam posunou.
Snad jen si dejte pozor na pravidelný odpočinek, ať se nehroutíte pod nánosy všeho nového a máte energii nejen na to rozvíjení, ale také na to občas nějakou možnost z té přehršle, kterou tu máte, pustit k vodě. Všechno na hřbetě neunesete, zdá se. Umění se zastavit a rozhodnout se pro něco efektivního, pro jednu cestu z mnoha, soustředit se jen na jedno - to bude také výzvou roku 2020. A možná dejte víc na sebe, než na někoho, kdo vám podkopává nohy, ten vnitřní boj a snad i stres tu je spíše způsoben okolím, než tím, že byste vy sami o sobě pochybovali.

KOZOROH: "Rok přecedí přes sítko váš život, zlato zůstane, milí Kozorozi…"
Vás tu může v tomto roce více pronásledovat případný neúspěch ze vztahů, nebo ze ztrát jistot, které probíhaly v minulosti, mohou se připomínat. Tesknění po minulých láskách. A to až nepřirozeně a zvláštně. Proč? Protože vám ta nostalgie a slza minulosti má přinést nějaké moudro, pochopení. Uzavření, klid, šanci začít znovu - škála toho výsledku může být široká a pro každého jiná. Důležité je tuto stínovou stránku roku 2020 přijmout a ponořit se do ní, v klidu a s nadhledem pochopit, co ty vyvřelé emoce nebo i konkrétní situace a návraty starých lásek či situace zavánějící ztrátami, mají znamenat. Máte je zpracovat sami, příliš si do těchto vnitřních procesů nenechte mluvit okolím, které by vám spíše nasypalo sůl do ran, než že by vám pomohlo. Samota a vy sami si budete těmi nejlepšími rádci. Příliš mnoho vnějšího světa by vás mohlo zavlést do kolotoče neplodných myšlenek, žabomyších válek a zoufalství. Možná to také budou vnitřní záležitosti, do kterých nikomu nic není… proplujte tím, protože to vše tu je skutečně od toho, aby vám to odplavilo nánosy. Na to čisté místo čeká nová příležitost, která k vám srdečně patří. Nová láska, nová práce, životní zlepšení takového rázu, že si řeknete cosi o božském daru z nebes. Zbavíte-li se v životě v roce 2020 něčeho, na čem nezdravě lpíte, risknete-li chvíli prázdné ruce - osud se vám neskutečně odmění. Skvělý rok na vyléčení zraněných srdcí nebo dlouhodobě trpěných situací - proces to nemusí být příjemný a vyžaduje tu bolestivou operaci, po které budete chvíli tápat a víte, že to byl risk, ale dopadnout by to mělo dobře. Rok vám přinese nové možnosti, které vám umožní zakončit nefungující a procedí váš život přes síto, v němž to zkažené propadne dolů, a to dobré vám zůstane. Co bude co… uvidíte postupně, někteří propadnuvší i zůstavší vás nejspíš překvapí.

VODNÁŘ: "Dejte se na cestu, milí Vodnáři…"
Tak moc se budete chtít vydat v tomto roce na cestu. Něco změnit, vybudovat, někam dojít. Něco začít. Převelice silné v tomto směru bude období léta, nebo se to může týkat až nutkavě tématu rodiny, zakládání rodiny, dětí, nebo můžete být k tomuto motivováni návratem kohosi z minulosti. Také super čas pro plnění si dětských snů, které mohou v roce 2020 znovu ožít, znovu k nim přijít vhodné životní okolnosti a budou realizovatelné. když cesta může během roku ztěžknout a být na ní překážky, nevzdávejte to. Ty překážky jsou jenom vnitřní pochybnosti nebo nutnost se poprat se svými stinnými stránkami, návyky nebo lidmi, kteří vás budou stahovat zpátky, to značí,že ty změny, které budete chtít udělat, jsou opravdu zásadního a viditelného rázu. Jako byste k něčem dozráli, dospěli… trvalo to dlouho, ale nyní se celý vesmír spojí, aby vám přinesl možnosti, které si přejete. A faktem je, že i v takovou chvíli se může člověk vyděsit a bránit se… ale pomoci by vám měla vidina reálnosti těch snů, těch plánů, případně přítomnost osob a okolností, na které se můžete v průběhu té změny spolehnout a z budoucnosti vám podávají pomocné ruce.
To nutkání ke změně je přirozené a ve výsledku vás dovede k velké životní moudrosti, kterou potom využijete koncem roku nebo v tom dalším roce k rozhodování se o dalších změnách, k dalšímu postupu, k další metě.
Rok dá hodně zabrat vztahům a okolnostem, ve kterých žijeme něco závislého, kde jsou nějaké okovy, tam to bude horší a horší a víc a víc vás to bude táhnout dolů, dolů… nebo pryč. Záleží na tom, o co půjde. Bude víc vidět, kde je už životní a nutná potřeba změny. Volání duše a "dát se na cestu" bude prostě prosáklé celým rokem…

RYBY: "Jemný rok odměn je před vámi, milé Ryby…"
Tichou pokorou bude vonět celý váš rok 2020, milé Ryby. Možná víc budete těmi, ke kterým si lidé budou chodit intuitivně pro radu, možná víc budete zažívat situace, na které je třeba pohlédnout s pokorou, život se vám tímto vyrovná a nakonec mohou přijít i nějaké vymodlené odměny, hlavně tam, kde se s tou pokorou pustíte do díla s vírou, že pilná práce růže přinese. To, že se stáváte vrbou pro okolí, vás může někdy i dost vyčerpávat, ale letní období vám v tomto notně uleví nebo vám přinese nějakou protiváhu, odměnu, zadostiučinění a veškerá únava bude pryč. Ostatně léto můžete mít mimořádně šťastné, mohou se vám navrátit minulé sny, projekty, pocity spokojenosti, léto je o návratu čehosi emocionálně příjemně nabitého do vašeho života. A to až natolik, že druhou polovinu roku strávíte přemýšlením o změnách, které byste díky tomu mohli ve svém životě udělat. A možná je i dělat budete, protože vás vyvedou z různých strachů a pochybností.
Řekla bych, že rok 2020 je pro vás příjemným rokem, kdy se osud bude o změny snažit spíše jemně - a ty drsnější změny máte možnost rozhodnout až poté, co si je sami rozmyslíte a bořit byste měli to opravdu nefungující s tím, že se těšíte na to, až sedne prach a začnete stavět znovu. Snad jen pozor na to, abyste nestagnovali, neopakovali minulé chyby, nebáli se udělat něco nového. Ten tlak na činění nového a změny, je obrovský, a budete-li nepříjemně nerozhodní, nadechněte se a udělejte krok vzad. Osud vám ukáže, kudy…
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivuše Ivuše | 1. ledna 2020 v 15:46 | Reagovat

Tak to tedy beru a za štíry prosím o brzké splnění už toho špatnýho mám dost až nad hlavu!!!

2 Ivanak Ivanak | E-mail | 1. ledna 2020 v 16:08 | Reagovat

Reni za mne, rybu uz se moc tesim. Pokora je treba a pokud mam tuto cestu pilovat, pak se tesim. Bude to do zivota velky bonus. Leto budiz odmenou. Uzasny novy rok, at prichazi vse potrebne, chtene a touzene

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Články je možné po domluvě s redakcí používat ozdrojované i jinde. Fotografie, není-li uvedeno jinak, jsou z redakčního archívu nebo z fotobanky Pixabay či Pinterest.

Chcete tu publikovat článek nebo si ho chcete půjčit? KLIDNĚ: pište na rpetrickova@centrum.cz (pro výklady používejte email modracesta@seznam.cz)
Moje profesní stránky: www.petrickova.cz A chcete-li ode mě profi články jen pro sebe, upravit text, udělat redakční práce, ozvěte se také.